Skip to content

Website Tercümesi

Bu tercüme yöntemi diğer tekniklere göre içerik bakımından oldukça değişiklik göstermektedir. Tercüme aşamaları oldukça bilgi birikimi ve uzmanlık alanına ihtiyaç duyulan süreçten meydana gelmektedir. Hedef kitle, hedef kültür, tercüme dili, içerik ve faaliyet alanı gibi çeşitli seçeneklere bağlı olarak incelenmektedir. Bu teknik süreçte farklı olarak dosya formatları da kullanıldığı görülmektedir.

1. Yükle

Tercüme ettirmek istediğin dosyayı yolla

2. Çevirelim

Anlaşmaya vardıktan sonra sizin için çevirelim

3. Teslim Al

Zamanında teslim edip sizi mutlu edelim

Standart bir tercüme yolu olarak anılması uygun olmamakla birlikte kelime kelime olarak tercüme işlemi yapılmaz. Daha çok yerelleştirme süreci yapılarak hedef kitle ve hedef kültür araçlarının dikkatli bir şekilde incelemesi yapılmaktadır. Belli başlı içerik ve kullanım alanında hizmet veren çeşitli web site çalışmaları bulunmaktadır. Statik veya dinamik olarak kişisel, web sitesi, kurumsal, kuruluş, eğitim, katalog, e-ticaret, sosyal, haber, forum veya oyun gibi çeşitli kategorilere ayrılmaktadır.

Web site çevirisi tercih etmiş olduğunuz veya yaratmış olduğunuz markanın geniş kitlelere hitap edebilmesi açısından tercih sebebi olmaktadır. En önemli özelliği son derece özgün ve seo’ya yönelik hizmet vermekte oluşudur. Normal olarak internet üzerinden yapılan çevirilerin aksine kusursuz derecede hatasız ve doğru bir şekilde tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Bu sayede alınan verim ve kalite oranında her zaman üst seviyede fayda sağlamaktadır. Web site tercüme tekniği zahmetli bir iş olmakla birlikte çeşitli yöntemler kullanılarak da tamamlanmaktadır. Site çevirisi yaptırmak isteyen bir kurum veya kişi dosyaları hazır olarak göndermektedir.

Bunun yanında hedeflenen dil aynı dosya içerisinde açık bir şekilde belirtilir. Tercüme işlemi müşterinin onayı ile başlayacaktır. Sitede birden fazla çevrilmesi istenen dil varsa daha fazla tercüman yetkilendirilerek web site tercüme işlemi yapılır.

website tercümesi

Web Site Tercümesinde Dikkat Edilecekler

Web site tercüme yöntemlerinde müşterinin hedeflenen dil olarak belirttiği çevirisi yapılarak kolay ve anlaşılabilir bir hale gelmesini sağlamaktadır. Kullanışlı bir hale getirmesinin yanı sıra kültürel olarak da genelleştirme sürecine katkı sağlamaktadır. Yapılan araştırmalarla sabit olduğu üzere internet kullanıcıları ana dili farklı olan web sitelerinde gezinirken kendi dillerine çevrilmesini daha faydalı bulmaktadır.

Bu sebeple küresel olarak bir kitleye sahip olmak ve bunun yanında yapılan satışları arttırmayı hedefleyen kurumlar için web site tercüme yöntemi oldukça fazla oranlarda tercih edilmektedir. Tercüme yoluma gitmiş olduğunuz web sitesinde kullanım alanına göre uluslararası anlamda fayda sağlamak ve dış pazarlara erişim elde etme açısından avantaj yaratacaktır.

Özellikle satış yolu olarak kullanmış olduğunuz web siteleri hizmetinde hedeflenen kitlenin ana diline özgü çeviri yaparsanız satış oranlarında da olası artışlar yakalanmış olacaktır. Özellikle e-ticaret alanında faaliyet gösteren kurumlar açısından web site tercüme tekniği oldukça faydalı bir hale gelmektedir.

Web site tercümesi yapılırken dikkat edilecek noktalardan birisi de kültürel ve hedeflenen dil açısından uygun biçimlerde işlemin yapılması olacaktır. Hedeflenen dilin kültürünü yansıttığından emin olmak için dil bilgisi ve terminoloji kurallarına da dikkat edilmelidir. Yapılan tercüme işlemlerinin özgün olarak yapılması da büyük farklar yaratacaktır.

Web Site Çevirisinin Faydaları Nelerdir?

Web site tercümesi hizmeti almış olduğunuz durumlarda bir marka modeli olarak ürünlerinizi global yönden farklı insanlara ulaştırabilirsiniz. Bu sayede farklı pazar yerlerinde de ürünlerinizin satışını yapabilirsiniz. Web siteniz kurumsallık kazanarak çeşitli alanlarda kolaylık elde edebilirsiniz.

Google’ın takibinde hizmet vermekte olan çok dilli siteler size fayda vermiş olur. En önemlisi de yeni fikirler ve yeni müşteriler kazanmış olursunuz. Seo olarak çalışmalar alıp özgün yönlerden yerelleştirme yoluna gidebilirsiniz. Bu sayede dünyanın her yerinden müşteri odaklı bir web site eşleşmeye yakalamış olursunuz.

Adres

Atatürk mah. Vatan cad. No: 1/12 Sincan/Ankara

İletişim

0552 276 97 71