Çorum Tercüme Bürosu

Çorum tercüme bürosu, Çorum ilinde noter onaylı tercüme işlemleri yapan bir firma olarak Çorum halkına çeviri konusunda hizmet vermekteyiz. Metropol tercüme olarak lisans ve yüksek lisans diplomaları, pasaport, vergi levhası, denklik belgesi, şirketlerin faaliyet belgeleri, evlilik cüzdanı, sicil gazetesi ile imza sirküleri gibi belgeler noter onayı almış yeminli tercümanlar tarafından tercümeleri yapılmaktadır.

Çorum bürosu tarafından belgeleriniz üzerine yeminli tercümanlarımızın isimleri ve çevirinin yapıldığı tarihler yazılmaktadır. Bu işlem iki nüsha olarak hazırlanır ve bunun bir nüshası noter onayını aldıktan sonra size verilir, diğer bir nüsha da noterde saklı olarak kalır. Çorum tercüme bürosu noter den alınmış noter onaylı yeminli tercümanları ile hizmet vermeye devam etmektedir. Çorum bürosu, Çorum ilinin ilçelerinde de hizmet vermeye devam etmektedir.

Çorum Yeminli Tercüme

Çorum tercüme bürosu, yeminli tercüme yasal sorumluluğu çok yüksek olan bir tercüme türüdür. Çorum’da yeminli tercüme noter onayı almış yeminli tercümanlar tarafından sizin istediğiniz dile çevirisi yapılmaktadır. Nüfus cüzdanları, ticari sözleşmeler, şirketlerin faaliyet raporları, imza sirküleri, emeklilik belgesi, patent belgeleri gibi birçok belgeler yeminli tercümanlarımız sayesinde yemin zaptının bulunduğu noter tarafından onayı verilmektedir. Çorum bürosu, yeminli tercüme büroları Çorum ilçelerinde hizmet vermektedirler.

Çorum Yazılı Tercüme

Çorum yeminli tercüme ile birlikte yasal sorumluluğu yüksek olan bir tercüme türü olarak karşımıza çıkar. Yasal sorumluluk noktasında her çalışanımız tamamen bu hususa dikkat etmektedir. Çorum ilinde ve ilçelerinde yeminli yazılı tercümeler noter onayı almış yeminli tercümanlar tarafından yapılmaktadır.  İstenilen dilden başka dillere tercümesi yapılmaktadır. Tıbbi kitap, finansal faaliyetler, emeklilik belgeleri, patent belgeleri, imza sirküleri, transkript gibi belgelerin noter yeminli tercümanlar tarafından tercümeleri yapılıp noter tarafından onaylanır. Bu tercümeler haricinde diğer tercüme türleri de tercüme edilmektedir. Bu tercüme türleri genel olarak şunlardır.

Apostil Tercüme: ÖSYM belgesi, transkript, diploma, aile nüfus kayıt örneği gibi belgeler ilk olarak Valilik veya Kaymakamlıklarda apostil onayı yaptırılmaktadır. Bu belge apostil onayı verildikten sonra başka bir ülke sınırları içinde kullanılır. Apostil onayları konusunda Çorum bürosu hizmet vermeye devam etmektedir.

Hukuki Tercüme: Hukuki tercümeler konusunda yönetmelik ve kanunlar, hukuki yazışmalar, mahkeme kararları ve patent başvuruları gibi evrakların tercümeleri Çorum bürosu tarafından yapılmaktadır.

İngilizce Tercüme: İngilizce olan belgeler Türkçe diline tercüme edilmekte veya Türkçe belgeler İngilizce diline tercüme edilmektedir.

Teknik Tercüme: Çorum ilinde teknik tercüme denilince, İSO-CE, TSE belgeleri, broşürler, makine katalogları gibi belgelerin teknik konularındaki tercümeleri Çorum bürosunun kaliteli ve profesyonel tercümanları tarafından tercüme edilmektedir.

Medikal ve Tıbbi Tercüme: Medikal ve tıbbi tercüme denilince ilk akla gelen Çorum bürosu olmaktadır. Çok dilli ve büyük organizasyonlar için yapılan tercüme türü olarak bilinir. Tıbbi kitaplar ile tıbbi katalogların tercümesini Çorum bürosu özenle bu işi yapmaktadır.

Simültane Tercüme: Çok dilli olan ve büyük organizasyonlarda eş zamanlı olarak yapılan tercümelere verilen tercüme türüne denir. Simültane tercüme işleminde birçok tercüman kendi dillerinde yapılan anlatımları dinleyen kişilere eş zamanlı olarak tercüme eder. Bu konularda da Çorum bürosu profesyonel tercümanlarıyla hizmet vermektedir.

Web Sitesi Tercüme: İnternetin çok yaygın hale gelmesinden dolayı, yalnızca bulunmuş olduğunuz il veya ülkeyle sınırlı olacak şekilde ürünlerinizi tanıtma amacıyla, Web sitesi yardımıyla tercümeler yapılmaktadır. Web sitesi tercüme işlemlerinde Çorum bürosu akla gelir. Web sitemizde çeşitli konuların tercümesini sizin adınıza yapmaktayız. Müşteri memnuniyetine önem vermekle birlikte müşteri güveni bu işte en önemli noktadır.

Tavsiye Edilen Yazılar